Barion Pixel

Materiály používané pri výrobe ponožiek.

Naše ponožky sú vyrábané z kvalitnej merino vlny, ktorá dáva ponožkám jedinečné vlastnosti. Merino vlna je 100% prírodný materiál, ktorý sa získava trvalo udržateľným spôsobom. V našich ponožkách nájdete merino vlnu od ovečiek z Austrálie.  No na to, aby boli ponožky funkčné, elastické a pevné sú potrebné aj syntetické materiály o ktorých sa môžete dočítať niečo viac nižšie. 

Merino vlna – ten najlepší prírodný materiál na výrobu oblečenia. Používame merino vlnu z Austrálie. Medzi najdôležitejšie vlastnosti patrí hrejivosť, tepelná izolácia aj za vlhka, nezapácha – má antibakteriálne vlastnosti a patrí od dávna k plne harmonickým prírodným materiálom, ktoré sú veľmi príjemné na nosenie. Z vlastnej skúsenosti musíme poprieť mýtus o “hryzení vlny”, naopak, vlákna vlny sú jemne česané vlákna, ktoré sú pocitovo veľmi príjemné na pokožku. Žmolkovanie patrí ku prirodzeným vlastnostiam vlny a neznižuje kvalitu výrobku.

V našich výrobkoch sa merino vlna sa vyskytuje v celej ponožke v rozmedzí 60% až 80%, podiel potom závisí od druhu ponožky a podľa určeného spôsobu jej využitia. 

Polyamidové vlákno PAD. Vlastnosti polyamidového vlákna sú pružnosť, pevnosť, minimálna nasiakavosť a najvyššia odolnosť voči ťahu v tkaninách. Jeho využitie v ponožkách je na spevnenie záťažových zón ako sú päta, špička a lem ponožky. Vo forme nadýchaného vlákna sa používa ako vzorovací materiál. Polyamid sa vyskytuje v ponožke v rozmedzí 15 % až 40%, závisí od druhu ponožky podľa spôsobu jej určenia ( športová, turistická = vyšší podiel PAD ).

Lycra® – taktiež aj Elastan sú extrémne pružné vlákna vďaka ktorým je ponožka elastická a prispôsobuje sa tvaru chodidla. Vysoká elasticita vlákna zároveň udržuje ponožku jemne napnutú, netvorí záhyby a tým zabraňuje nadmernej námahe nôh. Elastické vlákna tvoria celú konštrukčnú časť ponožky . V ponožkách sa vyskytuje približne v 5 % podiele.

CLIMAYARN : pri športových modeloch ponožiek používame špeciálnu kombináciu merino vlny s polypropylénovým vláknom CLIMAYARN. Ponožka vďaka tomuto zloženiu má vynikajúce termoregulačné vlastnosti, dokonale odvádza vlhkosť a vynikajúco odoláva mechanickému zaťaženiu. Presne to, čo potrebujete pri Vašich náročných pohybových aktivitách, či viac dennej turistike.

Merino vlna sa vyskytuje vo všetkých konštrukčných častiach ponožky minimálne v pomere 60% , doplnená je špeciálnym polypropylénovým vláknom. 

climayarn merino ponožky
Nákupný košík