Barion Pixel

Starostlivosť o výrobky z merino vlny.

symboly prania merino ponožky

Naše ponožky sú vyrobené z kvalitnej austrálskej merino vlny.  Merino vlna je prírodný materiál s výnimočnými vlastnosťami a preto si zaslúži  primeranú starostlivosť. 

Naše výrobky môžete pokojne prať v práčke. Používajte pritom program na pranie vlny a vždy pracie prostriedky určené na pranie vlny – je to dôležité, lebo obsahujú lanolín, ktorý prirodzene chráni vlákna vlny a dlhodobo zachová ich vlastnosti. Perte pri teplotách 40° C a odstreďovanie by nemalo prekročiť 400 otáčok za minútu. Odstredené prádlo  sušte obvyklým spôsobom, vyvarujte sa však priamemu slnku a nikdy na sušenie ponožiek nepoužívajte sušičku. Príliš znečistené prádlo pred praním namáčajte.

Pri ručnom praní sa vyvarujte nadmernému mechanickému namáhaniu tkaniny, používajte pracie prostriedky na vlnu a dbajte na dodržanie teploty 40° C.  Prádlo jemne  zbavte prebytočnej vody a sušte obvyklým spôsobom.

👍 Zaujímavosť : Výrobky z merino vlny patria do výbavy každého turistu a aktívneho človeka práve preto, že ponožky, či tričká z tohoto materiálu sa dajú použiť aj viacero dní za sebou bez prania. Stačí ich nechať vyvetrať počas noci a budú Vám slúžiť v čase núdze aj naďalej.

Nákupný košík